Karlo Ançeloti do të çarmatoset për artizanin Tiago..

Drejtuesit e Barcelonës po mendojnë që ta rikthejnë në skuadër Thiago Alcantaran pasi…boll! Sipas Cadena Ser, emri i mesfushorit të Bayern Munichut, Thiago Alcantaran, është në listën e dëshirave të drejtuesve të Barcelonës. Udhëheqësit e klubit nga Camp Nou po mendojnë që ta rikthejnë në skuadër Alcantaran për ta përforcuar mesfushën për sezonin e ri.

Vazhdoni leximin →

Çfarë “bombe”: Levadovski do të bashkohet me Mançester Junajtidin?

Mediume të ndryshëm, kanë publikuar, ditët e fundit, lajme sensacionale që e lidhin sulmuesin e njohur të Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski, me Mançester Junajtidin, megjithëse, ç’është e vërteta, me “djajtë e kuq”, gjatë këtyre kohëve të fundit, po lidhen shumë emra futbollistësh të mëdhenj. Një nga sulmuesit më të mirë në botë, momentalisht, Levandovski,

Vazhdoni leximin →

“Të korrat” e mbara të Bundesligës, “çmenden” Bajern, Dortmund e Hofenhajm!

Kampionati gjerman gjithnjë është shquar për lojën e hapur, sulmuese dhe pa presion nga publiku, por ndonjëherë e tepron, madje edhe për standardet e veta. Në tri ndeshje të javës së 23-të u shënuan plot 18 gola. Tri herë realizoi Bajerni ndaj Këlnit, tetë gola ishin në përballjen Dortmund-Leverkusen (6-2), ndërsa takimi Hofenhajm-Ingolshtat përfundoi 5-2.

Vazhdoni leximin →