Skuadra e momentit quhet Los Anxhelos Klipers

Skuadra e momentit në basketbollin amerikan quhet Los Anxhelos Klipers. Suksesi i fundit, arritur ndaj Bruklin Nets bëri që ajo të mbetet në krye të renditjes, me 10 suksese dhe vetëm 1 humbje. Suksesi ishte i thellë, 127-95, dhe u ndihmua nga paraqitja shumë e mirë e lojtarit-qendër, Blejk Grifin, që realizoi 32 pikë. Skuadra

Vazhdoni leximin →

Mario Gëce, viziton Romën me një guidë speciale

Të jesh në një nga qytetet më historike të botës dhe të mos kesh nevojë për një udhërëfyes, ky është vërtetë fat. Mesfushori i Borusias së Dortmundit dhe përfaqësueses së Gjermanisë, ka përfituar nga ndeshja kundër Italisë,  që do të luhet të martën në Milano, për të viziguar fillimisht Romën. Ndërsa për “ciceron” kishte zgjedhur

Vazhdoni leximin →