Harrojeni Mesin dhe Ronaldon, Koman  është 22 vjeç dhe ka 15 trofe!

Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo kanë një kohë të gjatë që dominojnë në futbollin botëror, duke fituar shumë trofe në karrierën e tyre, por, megjithatë, një futbollist tjetër ka një statistikë të jashtëzakonshme, duke qenë se është vetëm 22 vjeç, dhe ai është Kingsli Koman. Komani ka shtatë vite që është bërë futbollist profesionist dhe

Vazhdoni leximin →

Brajtneri e ka sërish me Bajernin: U tallën me Niko Kovaçin

Duket se vendimi është marrë dhe se është pozitiv. Niko Kovaç do të jetë trajner i Bajernit edhe për sezonin e ardhshëm, veçse sa shumë dyshime dhe “peshime” u deshën nga krerët bavarezë si Hënes, Rumenige apo Salihamixhiç. E gjithë kjo “sagë” i la shije të hidhur legjendës tjetër bavareze, Paul Brajtner. Ish-kampioni i botës

Vazhdoni leximin →

Fitorja e Kupës i garantoi Niko Kovac qëndrimin te Bajerni

Niko Kovac do të vazhdojë të jetë trajneri i bajernit të Mynihut. Presidenti i klubit bavarez këtë të dielë siguroi të gjithë për qëndrimin e trajnerit në pankinën e kampionëve dhe fituesve të Kupës së Gjermanisë ‘100% i sigurt që Kovac qëndron-tha Hënes në një intervistë të dhënë në Mynih pas kthimit nga berlini në

Vazhdoni leximin →