Rast pozitiv me Covid-19; shtyhet një ndeshje e kampionatit ukrainas

Karpaty-Mariupol, ndeshje e Premier Leagues Ukrainase e parashikuar të zhvillohej këtë të diel është shtyrë, sepse disa futbollistë dhe anëtarë të stafit teknik të Leopoli Karpaty rezultuan pozitivë me coronavirus. Lajmi u konfirmua nga Federata Ukrainase e Futbollit që shpjegoi se personat e prekur nga Covid-19 janë asimptomatike duke hyrë në izolim. Rifillimi i kampionatit

Vazhdoni leximin →

Pavar, Bajerni ka gjetur një tjetër yll nga Franca, pas Lizarazusë!

Nuk po flasim për Frank Riberinë sepse rolet ndryshojnë. Hera-herës në Bavari, francezët kanë shkëlqyer fort, si një lloj dëshmie e lidhjeve që Principata e dikurshme ka pasur me Mbretërinë e Francës, derisa u përfshi nga Bismarku në Gjermaninë e bashkuar. Flasim për Benzhame Pavarin (Benjamin Pavard), yllin e kombëtares franceze, dhe mbrojtësin polivalent 24-vjeçar.

Vazhdoni leximin →

La Liga, të hënën nisin stërvitjet në grup të plotë

Futbolli Spanjoll vijon punën drejt rifillimit të kampionatit të ndërprerë në muajin mars për shkak të pandemisë corona virus. Duke nisur nga dita e hënë, skuadrat e Primera Division do të nisin stërvitjet në grup të plotë. Deri tani ekipet e La Ligës I zhvillonin stërvitjet në grupe me nga 10 lojtarë sigurisht duke respektuar

Vazhdoni leximin →

Atalanta, tifozët ultras kundër rifillimit të Serie A: Sistemi i futbollit, turp!

Në Itali vazhdojnë protestat paqësore të tifozëve kundër rifillimit të Serie A. Nëse përpara vendimit shumë grupime tifozësh kanë deklaruar se janë kundër rikthimit në fushën e lojës, pas zyrtarizimit, pozicioni I tyre u ashpërsua sidomos qëndrimi i tifozëve ultras të Atalantës, Këta të fundit shpalosën përpara stadiumit Geëiss në Bergamo një parullë me tone

Vazhdoni leximin →